Partnerstwo – żyj chwilą.

partnerstwo tu i terazPartnerstwo – żyj chwilą.
Jeśli ktoś wyraża siebie w sile i wolności, to znaczy, że siebie kocha, że przetransformował mechanizmy niekochania siebie, których przychodzimy doświadczyć. Bycie w sile i wolności oznacza też, że zawsze jesteś w tu i teraz. W kontekście partnerstwa jest to o tyle ważne, że mnóstwo ludzi totalnie nie jest w swoim tu i teraz, żyje z poziomu rozumu i tacy ludzie nie widzą, że sami zabierają sobie możliwość pełnego doświadczenia bliskości z partnerem.
Czyli na przykład wraca do domu i niby przytula partnera, ale myślami dalej jest w pracy, albo planuje co jest do zrobienia, albo jest ciągle zły, bo coś go wyprowadziło z równowagi w ciągu dnia. Nagminne jest niesłuchanie tego, co partner mówi, bo właśnie nie jesteśmy w swoim tu i teraz tylko w swoich myślach, czyli NIGDZIE, w czymś co nie istnieje czyli w wyobraźni, w przeszłości lub przeszłości.
Utrata tu i teraz oznacza poczucie niedosytu, zaczyna Ci się wydawać, że całe Twoje życie to tylko praca i obowiązki, a to jest nieprawda. Kiedy umiesz być w tu i teraz i jesteś całym sobą w swoim tu i teraz to “najadasz” się tym, czego doświadczasz, wtedy nie poczucia głodu, jak chwilę później tego nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *