Podróż w kierunku świadomości

Podróż w kierunku świadomości jest cyklem warsztatów dla tych, którzy chcą żyć
na Ziemi z poziomu serca i miłości. Chcą żyć z poziomu miłości, czyli stanu spokoju
wynikającego z samoświadomości i akceptacji siebie zawsze.
Docieranie do miłości jest procesem, procesem rozumienia siebie oraz
uświadamiania sobie uczuć, które stoją za tym, że siebie odrzucasz/oceniasz/nie
kochasz.
Grupa – maksymalnie 10 osób.
Miejsce: okolice Warszawy.

Warsztaty łączą w sobie teorię i praktykę. Podczas sesji warsztatowych stosuję praktyczne ćwiczenia, które potem można przenieść na codzienne życie. Dzięki warsztatom poznajesz siebie, swoje możliwości, ograniczenia i sposoby, jak sobie z tym radzić. Rozwijasz akceptację siebie, pewność siebie oraz zaufanie do swoich decyzji.

Jeśli ufasz sobie – bierzesz z życia to co chcesz.

Fundamentem świadomego życia na Ziemi jest świadomość własnego ciała.

Żyjąc w pędzie, przestajemy słuchać naszego ciała, nie odbieramy sygnałów, które nam przekazuje.

A ono potrzebuje teraz naszego wsparcia, ponieważ działania rujnujące naturalne zasoby ziemi oraz stresujący tryb życia sprawiają, że procesy w ciele są mocno zaburzone.

Pierwsze warsztaty mają na celu pokazanie drogi powrotu do komunikacji z ciałem. Poprzez ćwiczenia praktyczne uczę otwierania się na własne ciało, a także słuchania jego przekazów.

Na każdych kolejnych warsztatach pogłębiam i rozszerzam temat komunikacji z ciałem.

Jeśli ufasz sobie – bierzesz z życia to chcesz

Uczucia stanowią filary bycia człowiekiem. Nie znając lub nie rozumiejąc własnych uczuć, możemy się po prostu zakręcić w rozumowym postrzeganiu siebie – tzn. żyć w stresie, nerwach, ciągłym pośpiechu, w poczuciu bezsensu, czy braku radości życia. Żeby zacząć żyć w uważności, spokoju, w „tu i teraz” – ważna jest umiejętność komunikowania się z naszymi uczuciami.

W czasie warsztatów wspieram Cię w procesie powrotu do akceptacji własnych uczuć, niezależnie od tematyki zajęć.

Warsztaty odbywają się w następującej kolejności:

CIAŁO WIE LEPIEJ, CZYLI JAK SŁUCHAĆ I ROZUMIEĆ SWOJE CIAŁO

Ciało to nie mundurek, który rano zakładasz by Ci służył. Ciało to też jesteś Ty. To, jak je traktujesz, odzwierciedla Twój stosunek do samego siebie. Brak odpoczynku, ciągłe myślenie, pośpiech, stres – nie wspierają Cię, a jedynie obciążają.

Warsztaty mają na celu nauczyć Cię rozmawiać ze swoim ciałem. Zacząć słyszeć i rozumieć, co ono komunikuje. Dzięki temu możesz przestać je nadużywać, a zacząć z niego korzystać, by realizować siebie oraz własne potrzeby. Ciało będzie wspierać Cię z radością, będzie dawać Ci energię – pozwól mu jedynie mówić.

STRACH MA WIELKIE OCZY, CZYLI CZYM JEST LĘK I JAK SIĘ PRZEJAWIA NA ZIEMI

Lęk jest energią i dotyczy każdego człowieka na Ziemi. Lęk prowadzi nas do samych siebie, pokazując, jaki aspekt życia na Ziemi jest dla nas trudny. Każdy z nas pamięta jedną lub kilka scen, kiedy miał wrażenie, że strach go paraliżuje, świat się wali, nogi się pod nim uginają, czy robi się gorąco. Dlatego poznając swój lęk i akceptując go, otwieramy się na życie, w którym nie musimy dmuchać na zimne, ani tracić energii na kontrolowanie rzeczywistości, by sytuacja lękowa się nie powtórzyła.

INTUICJA CZY LOGIKA, CZYLI ODWIECZNA WOJNA PŁCI

A odpowiedź jest prosta czyli i intuicja i logika, chodzi jedynie o równowagę w ich używaniu. A o co tyle hałasu? Pierwiastek żeński (czyli między innymi intuicja) oraz męski (czyli między innymi logika) to dwa odrębne byty, totalnie różne od siebie. Jednakże każdy człowiek ma jednocześnie oba te pierwiastki w sobie, chodzi o to by korzystać z nich w równowadze. Warsztaty pokazują, jak oba pierwiastki się przejawiają i co sprawia, że nie korzystasz z nich w równym stopniu. Dlatego wojna płci wynika z braku zrozumienia nie tyle drugiej płci, co siebie…

PARTNERSTWO CZY CYROGRAF

Warsztaty są zarówno dla tych, którzy mają partnera, jak również dla singli. Celem warsztatów jest pokazanie, że prawdziwe partnerstwo opiera się na wolności zarówno własnej, jak i partnera. Związki oparte na zawłaszczeniu partnera lub oddaniu mu siebie – są niczym innym jak umową, kontraktem, czy cyrografem. Żeby móc zbudować partnerstwo, ważna jest świadomość czym jest prawdziwa bliskość i wolność. Wtedy możesz doświadczać partnerstwa z osobami, które są dla Ciebie ważne – nie tylko partnerem, ale też dziećmi, przyjaciółmi, rodzicami…

TANIEC Z ROZUMEM, CZYLI KIEDY ROZUM JEST Z NAMI W RYTMIE, A KIEDY NAS Z NIEGO WYTRĄCA

Celem warsztatów jest pokazanie czym jest rozum i jak działa. Rozum ma dwie twarze: pierwszą – wspierającą – dzięki której jesteśmy świadomi, możemy przyswajać wiedzę, czy ocenić sytuację; drugą – blokującą – naszego wewnętrznego krytyka, tworzącego różne stany umysłu: stres, zazdrość, poczucie niskiej wartości, czy oburzenie. Sama świadomość – czym jest rozum i jak działa, sprawia, że nie dajemy mu się tak łatwo zwieść na manowce.

ZASŁUGUJĘ NA WSZYSTKO, WIĘC DLACZEGO NIE MAM TEGO, CZEGO CHCĘ

Na tych warsztatach dowiesz się czym jest mechanizm karania siebie oraz niezasługiwania. Mechanizm ten opiera się na wpojonym w dzieciństwie systemie kar i nagród. Efektem wpojonych mechanizmów jest ograniczanie się, które może dotyczyć każdej dziedziny życia: pieniędzy, partnera, hobby itp. Nagroda jest jednocześnie karą – dlaczego? Dowiesz się na warsztatach.

CIAŁO WIE LEPIEJ, CZYLI CUD SAMOUZDRAWIANIA

Na tym etapie Twojej drogi warsztatowej otwierają się przed Tobą możliwości dotarcia do głębszej świadomości ciała i uruchomienia procesów samouzdrawiania. Brak równowagi w ciele (ból, choroba, dysfunkcja) jest nierozerwalnie połączony z brakiem równowagi w naszym życiu. Docierając do przyczyny tego stanu sprawiasz, że ciało samoistnie wraca do równowagi i choroba przestaje być problemem.

WOLNOĆ TOMKU W SWOIM DOMKU, CZYLI JAK KORZYSTAĆ Z WŁASNEJ SIŁY

Celem warsztatów jest pokazanie, czym jest prawdziwa siła i jak się przejawia. W praktyce zobaczysz, czym jest sztuka uzyskiwania tego, czego chcesz, bez utraty bliskości z drugim człowiekiem.

Korzystanie z własnej siły otwiera Cię na wolność i zaufanie do siebie. Ważna jest świadomość, kiedy i dlaczego odcinasz się od swojej siły, a kiedy i dlaczego nadużywasz swojej siły np. złoszcząc się, czy podnosząc głos.

BEZPIECZEŃSTWO, CZYLI NIE BOJĘ SIĘ RYZYKA

Na tych warsztatach dowiesz się na czym polega prawdziwe bezpieczeństwo na Ziemi i czym się różni od poczucia bezpieczeństwa. Kiedy umiesz to odróżnić, możesz podążać za głosem swojego serca bez straszenia się.

ZAUFANIE DO ŻYCIA, CZYLI JEŚLI UFASZ SOBIE – UFASZ ŻYCIU

Wieńczące przebytą do tej pory ścieżkę, te warsztaty otwierają Cię na zaufanie do siebie – nie ocenianie żadnej decyzji i siebie w tych decyzjach. Otwierają Cię na płynięcie z życiem w ciekawości i sile, bez obawy przed porażką, czy oceną innych. Bierzesz z życia to co chcesz.

Układ warsztatów wynika z mojej metodyki i każde kolejne zajęcia są rozszerzeniem poprzednich. Dlatego nie da się wskoczyć na któreś warsztaty, których temat Ci się podoba. Wszystkie warsztaty są jak system naczyń połączonych. Główna ścieżka warsztatowa ma sens, kiedy rozumiesz, że jest to pociąg osobowy, który zmierza do celu, ale potrzebuje czasu, by zatrzymać się na każdej stacji.

Każde warsztaty trwają 4 dni i odbywają się co 4 miesiące. Te 4 miesiące są potrzebne, by ćwiczenia przełożyć na codzienną praktykę.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w warsztatach lub masz dodatkowe pytania proszę o kontakt: agnieszka.janczewska@swiadome-zycie.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *