Pieniądze szczęścia nie dają – prawda czy fałsz?

pieniądze szczęście“Pieniądze szczęścia nie dają” jest najczęściej stosowane jako wymówka, wyjaśnienie sobie tego, że się ich nie ma.
Są ludzie, którzy oszukują się tym przekonaniem, żeby nie doświadczyć tego, że nie mają tego co chcą. Wtedy przestają chcieć i na przykład mówią: mi to, co mam wystarcza, nie chcę więcej.
Ale prawda jest taka, że jeśli miałbyś do wyboru miliony na koncie lub to co masz to co byś wybrał? Naprawdę to, co masz? Jeśli myślisz, że wybrałbyś to co masz to się oszukujesz.
Jeśli uwierzyłeś rozumowi, że pieniądze szczęścia nie dają i wyłączyłeś ich chcenie to tylko oddala Cię od prawdy o sobie.
Natomiast na drugim biegunie jest bycie niewolnikiem pieniądza, ale to oddzielny temat na kolejne posty.
Nie istnieje coś takiego jak szczęście, ale mając pieniądze możesz doświadczyć: komfortu, otaczania się estetyka, realizacji własnego hobby, dawania sobie przyjemności jedzenia i picia tego, co lubisz, przyjemności podróżowania itp. Każdy człowiek czegoś chce i najczęściej potrzebuje na to pieniędzy, więc możesz nadal sobie wmawiać, że pieniądze szczęścia nie dają, albo możesz pójść do prawdy i zobaczyć czego nie możesz mieć, jak nie masz pieniędzy, albo co jest trudne w tym, że żeby je mieć chodzisz do pracy i poczuć uczucia, które za tym stoją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *