Jak wyjść z poczucia beznadziejności?

beznadzieja, pomocObserwuje w mojej pracy, że bardzo dużo osób nie widzi siebie na faktach, tylko ciągle się ocenia. Nie ma znaczenia co robi i tak  – ta osoba- uważa, że jest beznadziejna. Jest profesjonalistą w pracy, inni ją doceniają, a ona ciągle widzi się jako beznadziejną czy pominiętą. Podobnie jak poprosić anorektyczkę, żeby narysowała jak wygląda, to narysuje siebie grubą, tak dużo osób nie potrafi zobaczyć siebie w prawdzie i żyją w iluzji, że są beznadziejne i gorsze. Jak mówi się im prawdę, nie są w stanie jej przyjąć, nie są w stanie jej zobaczyć. Żyją w iluzji rozumu i czuja się jak w więzieniu, bez wyjścia, bo nawet gdyby weszły na Mount Everest zimą, to i tak nie potrafiłyby siebie w tym docenić.

Czy można wyjść z tego błędnego koła? Czy można coś zrobić, żeby zawsze widzieć siebie na faktach i doceniać?

Można

Zapraszam na bezpłatne seminarium.

Termin: 25.02.2019 w godzinach 18.00-20.00
Miejsce: Warszawa, Bracka 22 lok 15c.
Rezerwacja miejsca: agnieszka.janczewska@swiadome-zycie.com.

2 odpowiedzi do “Jak wyjść z poczucia beznadziejności?”

  1. Super by bylo miec wersje nagrana na video. Nie moge dolaczyc a jestem ciekawa materialu. Takie nagranie moze sie przydac wiec prosze przemysl. Pozdrawiam. Tamara

    1. Myślałam o tym i mam w planach. Problem jest tylko taki, że to nie jest wykład tylko interakcja, więc potrzebuję zgody uczestników.
      Pozdrawiam serdecznie
      Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *