Agnieszka Słowicka

Kariera naukowa

Jestem kobietą sukcesu i wnikliwym obserwatorem ludzkiego życia. Ukończyłam studia matematyczne na Uniwersytecie Warszawskim i po propozycji zrobienia doktoratu w Polskiej Akademii Nauk, obecnie najwyżej notowanej Polskiej instytucji naukowej na świecie, przebranżowiłam się w kierunku nanotechnologii. Obroniłam doktorat z mechaniki płynów w dziedzinie, w jakiej badania od dziesięciu lat są rozwijane na świecie z wielką dynamiką. Jestem adiunktem i publikuję w najlepszych czasopismach naukowych, brałam udział, również na zaproszenie, w międzynarodowych konferencjach na całym świecie, współpracuję z ośrodkami naukowymi w USA, Francji, Niemczech. Brałam udział, i nadal biorę, w wielu projektach międzynarodowych koncentrujących się w dziedzinie mikro i nanotechnologii. Prowadzę własny projekt wymiany naukowej obejmujący 12 wiodących ośrodków naukowych, jak Princeton University. Od wielu lat z powodzeniem łączę w mojej pracy naukowej matematykę, fizykę, chemię i biologię, bo uważam, że nauka nie ma granic i przenikanie się dziedzin jest naturalne. Wiem, że w miejscu połączeń różnych dziedzin nauki rosną największe współczesne odkrycia. Jestem dobrym organizatorem, koordynatorem, współpracownikiem, z powodzeniem w kierowaniu projektami posługuję się umiejętnościami miękkimi.

Moja droga do świadomości

Kilka lat temu zainteresowałam się ludzką świadomością i w wyniku szeregu osobistych przypadków, które dziś nazywam doświadczeniami, rozpoczęłam kurs trenerski u Agnieszki Janczewskiej zaprzęgając do tego cały swój ścisły, naukowy sceptycyzm i wielką, naturalną dla
mnie ciekawość. Celem tego kursu miało być lepsze zrozumienie siebie. Ucząc się siebie odkryłam, że największą i najbardziej interesującą mnie w tym spektrum tajemnicą jest nasza indywidualna motywacja, jako przyczyna wszelkiego działania i ludzkich wyborów. Zobaczyłam, jak często ludzie nie zdają sobie sprawy ze swoich intencji, próbując wytrenować schematycznie sprzyjające im zachowania. Bez powodzenia, bo bez zrozumienia siebie nie byli w stanie zmienić ich w świadomy wybór drogi, wpadając w koleinę przyzwyczajeń. Nauczyłam się poszukiwać mechanizmów wewnętrznej,  nieuświadomionej motywacji i pracować nad jej uświadomieniem w życiu. Moje naukowe postrzeganie świata pozwala mi odkrywać i posługiwać się wiedzą, jaką wyniosłam z pracy z Agnieszką, w bardzo wielu dziedzinach, od pracy terapeutycznej po osobiste i zawodowe relacje w życiu.

Moja oferta

W mojej pracy, w kontekście świadomego życia, pomagam ludziom zrozumieć ich własne mechanizmy i otwieram im drogę do wyjścia z nich, kiedy te im nie służą. Pracuję z osobami po traumach, w trudnych związkach partnerskich, rodzinnych. Oferuję również kursy, sesje i warsztaty o kobiecości, intymności i seksualności dla kobiet i mężczyzn. Jestem skutecznym terapeutą dzięki silnej empatii i intuicji oraz analitycznemu myśleniu, moim osobistym talentom.

Prywatnie

Prywatnie, jestem mamą dwóch kobiet (już są pełnoletnie, jak ten czas leci)  🙂  i dwóch nastoletnich synów. Mam silne, świadome poczucie swojej kobiecości i uczę kobiety pracy z ich własną energią. Moja kobiecość i silny pierwiastek męski, pozwoliły mi na jednoczesne rozwijanie kariery naukowej oraz macierzyństwo. W równowadze i spełnieniu, w zgodzie ze sobą, pokonuję swoją życiową drogę i cieszę się z tego, co odkrywam każdego dnia. Tej nieoczywistej równowagi nauczyłam się łącząc w sobie naturę naukową i duchową. Dzięki temu jestem otwartą i elastyczną osobą. Z pasją tańczę tango, podróżuję i piszę, wcielając w życie swoje marzenia. Wielką radość sprawia mi towarzyszenie ludziom w odkrywaniu przez nich swojego wewnętrznego świata. Taką samą, jak odkrycie nowego prawa w mojej naukowej pasji, w dynamice miękkiej materii.