Piotr Gortatowicz

Piotr Gortatowicz

Dlaczego tutaj jestem?

Można powiedzieć, że jestem tak zwanym praktykiem biznesu. Moja przeszłość i teraźniejszość są od 25 lat związane z branżą ubezpieczeń gospodarczych. Pracowałem zarówno dla wielkich międzynarodowych korporacji, jak i dla kameralnych polskich przedsiębiorstw prowadzonych przez pasjonatów – wizjonerów. Od tych pierwszych nauczyłem się metodyki i działania przyczynowo-skutkowego, od tych drugich – działania zgodnie z intuicją. Na różnych etapach mojej „kariery” odpowiadałem za sprzedaż, produkt, quality… Kierowałem i zarządzałem zespołami od kilku do prawie dwustu osób, w prostych i złożonych strukturach. Od 2013 roku prowadzę własną firmę zajmującą się dystrybucją ubezpieczeń, szkoleniami, coachingiem i wspieraniem ludzi w budowaniu ich osobistego szczęścia (jeśli tylko owi ludzie tego chcą).

Im dłużej zajmuję się biznesem, tym bardziej interesuje mnie nie wynik sprzedaży wyrażony w cyfrach, ale natura ludzka i motywy, dla których ludzie robią zawodowo to co robią. Osiągają sukcesy albo walczą z przeciwnościami losu. Ja sam ukończyłem „pierdyliard” kursów i szkoleń – od typowo „narzędziowych” – jak korzystać z kalendarza i zarządzać czasem (hahaha… nie da się zarządzać czasem – można tylko zarządzać sobą w czasie), jak zarządzać lejkiem sprzedażowym – po fantastyczne kursy coachingu i rozwoju osobistego, odwołujące się do psychologii, psychoanalizy, intuicji, podświadomości, nieświadomości indywidualnej i zbiorowej. Część z nich skutecznie praktykuję, do części nie wracam, bo nie warto.

Świadomość z biznesie jest dla mnie projektem i metodą, które skutecznie wyłamują się z kanonicznych schematów. Ma podstawy powszechnie uznawane za naukowe, ale odwołuje się także do intuicji i indywidualności każdej osoby, do jej osobistych cech i doświadczeń. Przekonałem się – na sobie i na swojej pracy z klientami – że metoda pracy stosowana w tym projekcie jest po prostu skuteczna. I dlatego cieszę się że tu jestem i że będę mógł skutecznie podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem, z przekonaniem, że każdy z Was, słuchaczy, weźmie coś z nich dla siebie i poczuje, że życie jest lepsze niż było do tej pory.